7c35a51c824efa96 Для чого потрібні запобіжники в авто?

Для чого потрібні запобіжники в авто?

Безпека – це найголовніше, у чому зацікавлений водій під час руху автомобіля. Тому серед деталей вашого авто існують хоч і маленькі за розміром, але дуже важливі за значенням «рятувальники» – запобіжники.

Автомобільні запобіжники – це компоненти, які захищають автомобіль та загалом електричну мережу від будь-яких несправностей, замикання, високої напруги та інших перевантажень, які можуть негативно вплинути на роботу транспортного засобу.

Запобіжний – це компактний та простий елемент, який складається із:

  • пластикового корпусу (рідше металевого або керамічного);
  • контактної групи. Це місце приєднання запобіжника в автомобільну мережу;
  • робочого елементу – частини, яка при перевантажені згорає. Це може бути нитка або частина металевої пластини.

Як працює запобіжник?

Автомобільний запобіжник виконує роль перемикача. Він вмикається в мережу і через нього проходить напруга. Але є номінальний рівень напруги, з яким може працювати той або інший запобіжник. Наприклад, якщо взяти запобіжник на 12 Ампер і пустити через нього напругу по 2, 5, 10, 12 Ампер, то все буде добре і він працюватиме без змін. Але як тільки піде напруга вище номінального рівня, наприклад, в 15 Ампер або вище, то робочий елемент запобіжника згорить. Чим забезпечить цілісність автомобільних проводів та інших приладів. Це і є єдина і найголовніша задача запобіжника в авто – вберегти все обладнання від згоряння, а ваш автомобіль від пожежі. По суті, це своєрідна протипожежна сигналізація вашого автомобіля.

Після того, як запобіжник згорів, і вже не може виконувати своєї основної функції, він потребує негайної заміни на новий елемент. Своєчасна заміна автомобільного запобіжника – це, насамперед, ваша безпека.

Серед причин згоряння запобіжника можна виділити наступні:

  • Коротке замикання в мережі вашого автомобіля.
  • Збільшення сили напруги в мережі вашого автомобіля.
  • Однією з причин також може стати використання приладу, який не розрахований на вашу автомобільну мережу.

Найчастіше згорає запобіжник, який покликаний захищати прикурювач. Це є найуразливіше місце вашого автомобіля, оскільки більшість водіїв чого тільки не вмикає в нього – зарядні прилади, реєстратори дорожнього руху, антирадари, навігатори, підігрів сидінь та багато чого іншого.

Варто зауважити, що більшість водіїв задаються питанням: чи можна поставити на прикурювач запобіжник більшої потужності? Однозначна відповідь – ні! Цього категорично не можна робити, а слід дотримуватися рекомендацій виробника.

Якщо ж, навпаки, видалити цей елемент, то при великій напрузі нагріватися та перегорати будуть такі компоненти вашого авто, як проводи, прилади та ін., що може призвести, у гіршому випадку, до пожежі. А це дуже небезпечно, адже автомобіль згорає вщент за лічені хвилини.

You may also like...