7c35a51c824efa96 Днями до порядку денного Верховної Ради включили законопроект про позасудове блокування сайтів на 48 годин

Днями до порядку денного Верховної Ради включили законопроект про позасудове блокування сайтів на 48 годин

Днями до порядку денного Верховної Ради включили законопроект про позасудове блокування сайтів на 48 годин

Підставою для цього може бути також рішення прокурора, слідчого або рішення РНБО. Така законодавча ініціатива викликала обурення у представників ЗМІ.

21 червня 2018 року до порядку денного Верховної Ради внесено на розгляд законопроект №6688. Ним передбачається можливість тимчасового блокування доступу до певного інформаційного ресурсу.

Автори законопроекту пропонують розширити поняття технологічного тероризму, додавши у його визначення наступну характеристику злочинів.

Такі зміни викликали обурення у громадськості, а особливо – представників ЗМІ. Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко на своїй фейсбук-сторінці назвав законопроект «новою атакою на свободу слова».

Обурення викликає й те, що автори законопроекту проігнорували Комітет з питань свободи слова – один із базових. Тому журналісти і називають такі поправки «диктаторськими». Та оскільки інтернет-ресурси виступають сьогодні потужною інформаційною зброєю, необхідно правильно використовувати їх, особливо в українських реаліях, впевнені політологи.

Блокувати інтернет-ресурси в досудовому порядку слідчий або прокурор, згідно із законопроектом, зможуть на 48 годин. Для забезпечення технічної можливості, інтернет-провайдерам пропонують за свій рахунок купувати і встановлювати відповідне обладнання. Інакше – до них застосують штрафні санкції. Ми звернулися до одного з провайдерів, який в електронному листі подав офіційну позицію щодо можливих змін.

Як бачимо, чергові законодавчі ініціативи стали предметом дискусій та суперечок. І говорити про однозначні мінуси чи плюси поки зарано, адже законопроект парламентарі тільки мають розглянути.

You may also like...