Кількість вірусів, які таємно майнять криптовалюту, зросла в 7 разів за останні 3 місяці

Кількість вірусів, які таємно майнять криптовалюту, зросла в 7 разів за останні 3 місяці

У січні-березні 2018 року експертами антивірусної компанії McAfee у світі було зафіксовано 2,9 млн різновидів вірусів, які заражають комп’ютер і таємно використовують його потужності для майнінгу криптовалюти, з посиланням на результати дослідження компанії.

При цьому в попередньому кварталі кількість вірусів-майнерів становила близько 400 тисяч, тобто за 3 місяці показник підскочив у 7,3 рази.

При цьому зазначається, що такі шкідливі програми вражають не тільки компʼютери звичайних користувачів, а й компʼютерні системи цілих компаній, включаючи виробника електромобілів Tesla і страховика Aviva. Вони не несуть прямих матеріальних втрат, однак робота їх інформаційних систем може значно сповільнитися через брак потужностей, зайнятих вірусом.

«Зі зростанням вартості криптовалюти кіберзлочинці все частіше займаються розробкою вірусів-майнерів і крадіжкою криптовалюти», – зазначає головний технологічний директор McAfee Стів Гробмен.

Як повідомлялося, Apple заборонила публікацію додатків для майнінгу криптовалют в AppStore.

Раніше надходила інформація, що експерти виявили новий тип вірусу для майнінгу криптовалюти Monero. Цей тип атакує саме користувачів комп’ютерів Mac від Apple.

Нагадаємо, голова кібер-поліції вважає, що російські хакери готують нову масштабну кібератаку на Україну.

You may also like...