Штучний інтелект в медицині

Штучний інтелект в медицині

Штучний інтелект — це новітні IT-технології зі створення інтелектуальних машин, комп`ютерних програм, здатних виконувати особливі функції.

Актуальність впровадження штучного інтелекту в медицині зростає з кожним роком. Згідно дослідженням, використання АІ в медицині здатне збільшити валовий прибуток компанії в сфері охорони здоров`я. В 2016 році частина європейського ринку AI була оцінена в 270$ млн. За оцінками BIS Research, до 2025 року загальний ринок АІ в сфері охорони здоров`я буде дорівнювати $28 млрд при CAGR більше 45,1%, а ринок АІ для медичної візуалізації і діагностики— $2,5 млрд.

Сьогодні на практиці медицина використовує штучний інтелект в якості електронного асистента, для проведення моніторингу, віртуалізації даних, програмних рішень для медичних закладів.

Як застосовують AI в медицині за кордоном

За кордоном використання АІ досягло високого рівня. За останні 5 років було успішно реалізовано безліч проектів, серед яких:

  1. Система моніторингу пацієнтів від Qventus дозволяє відстежувати кожен крок пацієнта від запису в реєстратурі до виписки із стаціонару;
  2. Можливість вибору індивідуального лікування, реалізовано компанією з Японії Fronteo Healthcared в системі KIBIT;
  3. Електронний асистент від Bright.md допомагає швидко знайти різну інформацію для лікаря та медичного персоналу про пацієнтів;
  4. Карманний кардіолог від AliveCor. Мобільний додаток, який може обробляти дані датчика для зняття кардіограм в будь-яких умовах. AI розшифровує дані пацієнта, в разі небезпеки інфаркту – завчасно приходить сповіщення про те, що необхідно звернутися до лікаря.
  5. Ізраїльський стартап MedyMatch Technology продемонстрував систему на базі ШІ, метою якої є виявлення точного діагнозу інсульту. Система в режимі реального часу порівнює знімок мозку пацієнта з сотнями інших, які знаходяться в хмарному сховищі.

Які рішення по розробці AI в медицині пропонують в Україні?

Лідерами українського ринку з розробок штучного інтелекту в області медицини, є найбільші IT-компанії України.

Серед видатних розробок найбільш вражаюче демонструють приклади штучного інтелекту з інтелектуальними рішеннями для лікарень и закладів охорони здоров`я:

1. SoftServe – створили систему healthcare, яка направлена на захист здоров`я та поліпшення медичного обслуговування;

2. Everest – компанія, яка створила сервіс віртуалізації даних для клініки «Добробут»;

3. Ciklum – відома впровадженням кардіомонітора для оснащення дитячого кардіологічного центру, розробки компанії відзначені престижною премією в світі;

4. GlobalLogic – займається розробкою медичного оснащення і програмних продуктів на основі сучасних інновацій в сфері штучного інтелекту;

5. DataArt – впровадила электронні медичні картки та систему контролю за роботою лабораторій.

Представлені розробки з використання технології AI дозволяють забезпечувати якісно новий рівень медицини. Сучасний сервіс значно збільшує також рівень медичного обслуговування людей. Розробка сучасних програмних продуктів полегшує роботу лікарів і медичного персоналу, перекладає монотонну рутинну роботу по обліку та моніторингу на новітню комп`ютерну техніку.

 

You may also like...