ВМС США фінансує впровадження підводних роботів

ВМС США фінансує впровадження підводних роботів

Американська компанія Aquabotix представила автономні незаселені підводні апарати SwarmDiver, здатні в воді об’єднуватися в групи.

Як повідомляє Defense News, в один «косяк» можна об’єднати до 40 апаратів, які можуть діяти або повністю самостійно, або управлятися з одного пульта оператора. Компанія вже отримала грант ВМС США на розробку роботів в розмірі 78 тисяч доларів.

Вважається, що групи роботів здатні більш ефективно вирішувати складні завдання, ніж поодинокі апарати. При цьому ймовірність того, що група впорається із завданням, набагато вище, ніж у одиночних апаратів. Це, зокрема, забезпечується розподілом ролей всередині групи, а також здатністю будь-якого апарату прийняти на себе функції вибулого робота.

Довжина SwarmDiver становить 76 сантиметрів, а маса – 1,7 кілограма. Апарати можна запускати як просто вручну скидаючи з палуби корабля у воду, так і за допомогою автоматичних пускових пристроїв.

Роботи можуть занурюватися на глибину до 50 метрів. У базовій конфігурації SwarmDiver здатні вести завмер температури, густини і солоності води.

Апарати можуть розвивати швидкість до 4,3 вузла (близько восьми кілометрів на годину). Вони оснащені системами інерціальної і GPS-навігації, а також електронними компасами. Тривалість роботи підводного робота на одному заряді акумулятора складає 2,5 години.

You may also like...